reklama

Nowy Parallels Desktop 4.0 dla Windows i Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Po niespełna dwóch latach Parallels uaktualnił swój flagowy produkt do wirtualizacji na stacjach roboczych - Parallels Workstation zmienił nie tylko numer wersji, ale i nazwę debiutując dzisiaj jako Parallels Desktop 4.0.

Niezwykle duży skok w numeracji wersji (z 2.2 na 4.0) ma swoje uzasadnienie - lista zmian jest naprawdę obszerna. W szczególności, nowa wersja zapewnia wsparcie dla wirtualizacji 64-bitowych systemów gości, wirtualizuje do ośmiu jednostek CPU, pozwala przypisać maszynie wirtualnej aż do 8 GB pamięci RAM, zapewnia wsparcie dla technologii Intel EPT oraz FlexPriority, wirtualnych dysków o pojemności do 2 TB, do 16 wirtualnych kart sieciowych, bootowanie PXE, snapshoty i dyski typu undo, szablony maszyn wirtualnych, narzędzie wspomagające proces migracji typu P2V, publikowanie na systemie hosta wirtualizowanie aplikacji, kompresję obrazów maszyn wirtualnych, obsługę z poziomu wiersza poleceń oraz SDK.

Wydanie to pokazuje, że Parallels zdecydowanie przestał być firmą kojarzoną wyłącznie z rozwiązaniami dla platformy Apple - nowy Parallels Desktop 4.0 dostępny jest zarówno dla Windows (w tym wersji 7), jak i Linuksa. Produkt jest płatny, kosztuje niespełna 70 EUR. Wersję testową pobrać można z naszego działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić