reklama

Nowy SingStar na PS3 i PS4 — Mistrzowska Impreza z polskimi piosenkami jeszcze w tym roku w sklepach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kolejna okazja, aby przypomnieć sobie, jak bardzo człowiek się zestarzał — pamiętacie kiedy po raz pierwszy na jednej z prywatek ryczeliście na całe gardło do plastikowego mikrofonu podłączonego do PlayStation 2, starając się trafić tonem w widoczną na ekranie linię melodyczną? Seria SingStar, światowy fenomen imprezowy, skończyła już okrągłe 10 lat. To idealny czas, by zapowiedzieć jej kolejną odsłonę na PS3 oraz PS4.

Od dawna SingStar jest już całą platformą muzyczną, umożliwiając odpłatne pobieranie nowych utworów z cyfrowego sklepu, ale (co ucieszy graczy odciętych od sieci) jeszcze w tym roku dostaniemy następną grę na płycie. SingStar: Mistrzowska Impreza ma przynieść około 30 starannie wyselekcjonowanych utworów, w tym również piosenki polskich wykonawców. Co ciekawe, jeżeli w ostatnim czasie rzadko bawiliście się w karaoke i pogubiliście gdzieś mikrofony lub też wręcz przeciwnie, ledwo działają one od nadmiernego używania, to Sony ma interesujący pomysł na krzyczenie do smartfona.

W okolicach premiery nowej gry pojawi się darmowa aplikacja na urządzenia z iOS oraz Androidem, która umożliwi zamienienie mikrofonu wbudowanego w telefon w mikrofon po prostu do śpiewania. W niej także szybko przygotujemy listę piosenek do wykonania, co zwyczajnie wyeliminuje przestoje między utworami, czyli tak naprawdę najbardziej nużące chwile podczas korzystania z SingStara. Należy przy okazji rozważyć wreszcie zakup pokrowca na (imprezową) komórkę. Już nie chodzi o zwiększone ryzyko upadku, ale wiadomo, że ręce się pocą, a przy śpiewaniu zaślinić przypadkiem telefon też łatwo.

Swoimi wyczynami wokalnymi będzie można w łatwy sposób pochwalić się w popularnych serwisach społecznościowych, a kamerka od PS4 umożliwi dodatkowo zastosowanie w filmikach posyłanych do sieci funkcji rzeczywistości rozszerzonej, dając chociażby opcję przesłonięcia twarzy wirtualnymi maskami. Ulepszony zostanie ponoć porządnie system punktacji, co połączono ze zdobywaniem punktów doświadczenia.

W przeciągu dekady SingStarów na płytach sprzedało się 26 milionów egzemplarzy, a do tego zakupiono 25 milionów dodatkowych piosenek. To jedna z najważniejszych oraz najpopularniejszych serii gier, chociaż to nie strzelanka czy RPG. Dzięki polskim edycjom krążków, z utworami rodzimych wykonawców, produkcja zyskała rozgłos także w kraju.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić