Nowy Skype dla Androida: mniej lukru, więcej wygody

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydawać by się mogło, że użytkownicy Androida nie mają nic przeciwko słodyczom, jednak cukierkowy interfejs aplikacji Skype dla tego systemu jest dla większości nie do przełknięcia. Microsoft ugiął się pod naciskami użytkowników i udostępni nam bardziej stonowaną wersję Skype'a.

Podczas wcześniejszych testów okazało się, że większość użytkowników Androida woli Skype'a z paskiem nawigacji na dole ekranu. Nic dziwnego – dla przyzwyczajonych do aplikacji projektowanych zgodnie z wytycznymi Material Design wydaje się to bardziej intuicyjnym i wygodniejszym rozwiązaniem. W związku z tym przygotowany został projekt komunikatora, który czerpie z języka wzornictwa Google'a oraz przywraca kontekstowe, pływające przyciski akcji (Floating Action Button, FAB), by ułatwić dostęp do popularnych czynności. Ponadto zmienił się nagłówek i ikona wyszukiwania, by użytkownicy Androida nie czuli się zagubieni.

Na razie Microsoft pokazał nam swoje pomysły tylko na zrzutach ekranu, ale niebawem dostaniemy nową wersję aplikacji.

Na blogu Skype'a możemy przeczytać także o narzędziu SuperComposer dla Androida i iOS-a. Działa ono w ten sposób, że po dotknięciu polecenia tworzenia nowej wiadomości na głównej liście czatów, zostaniemy przeniesieni do widoku ostatnio wywoływanych kontaktów. Znajdują się tu także skróty umożliwiające rozpoczęcie nowej rozmowy grupowej, zaproszenie nowych znajomych bądź odnalezienie botów.

W przeciwieństwie do poprzedniego projektu interfejsu Skype'a, tym razem Microsoft postawił na użyteczność i szybkie załatwianie spraw.

© dobreprogramy