Nowy SwiftKey: duża aktualizacja jednej z najlepszych klawiatur na Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedna z najchętniej wybieranych przez użytkowników smartfonów klawiatur otrzymała sporą aktualizację. Mowa o SwiftKey, teraz już w wersji 7.0. Największą zmianą jest nowy pasek narzędzi, który umożliwia szybki dostęp do często wykorzystywanych opcji, w tym naklejek, katalogu animacji GIF oraz ustawień.

Można stąd od teraz szybciej wstawiać do wiadomości animowane elementy, zmienić motyw klawiatury, sprawdzić listę zapamiętanych tekstów w schowku oraz tworzyć własne kolekcje naklejek, by w przyszłości tych ulubionych nie musieć szukać wśród standardowych zestawów. Co więcej, zapamiętane naklejki można opatrzyć dodatkowym napisem i dopiero w takiej formie zapisać, by również tej czynności nie musieć powtarzać.

Pasek narzędzi wyświetli się po naciśnięciu symbolu plusa bezpośrednio nad paskiem podpowiedzi, po lewej stronie ekranu. Nowy pasek narzędzi to rozwijane w poziomie menu, które w przypadku Androida zastępuje wcześniej wykorzystywany Hub. W tej wersji znajdziemy tu od teraz między innymi naklejki. Wystarczy pobrać interesujący nas pakiet, a później konkretną naklejkę z kolekcji. Można również dodać własny napis zmieniając jego skalę, a całość w razie potrzeby dodać do ulubionych, czyli własnej kolekcji na przyszłość.

Twórcy dodają, że już wkrótce w programie pojawią się nowe naklejki, które dostępne będą tylko tutaj i będą zestawami stworzonymi przez Microsoft. Podobnie w przyszłości do programu trafić mają kolejne funkcje. Już teraz wiadomo, że będzie to udostępnianie wydarzeń z kalendarza oraz lokalizacji (ta druga opcja dostępna będzie wpierw tylko w Stanach Zjednoczonych i Indiach).

Tymczasem twórcy chwalą bieżącą, najnowszą wersję, jako największą aktualizację od czasu rozpoczęcia współpracy z Microsoftem w 2016 roku. Poza nowymi naklejkami w przypadku Androida i paskiem narzędzi, SwiftKey obsługuje teraz także nowe dialekty z Indii. Dzięki temu aplikacja ma ich obsługiwać łącznie już ponad 40.

Klawiaturę SwiftKey dla smartfonów można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu aplikacji. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s