Nowy Telegram dużo szybszy dzięki CDN i ze znikającymi zdjęciami

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsza wersja komunikatora Telegram oznaczona numerem 4.2 trafiła do użytkowników iOS-a oraz Androida. Wśród nowości znajdziemy m.in. ulepszone narzędzia do edycji fotografii oraz funkcję znikających fotografii i plików wideo. Dodatkowo przy profilu znalazło się miejsce na krótki opis użytkownikowa.

Ulepszono również zarządzanie naklejkami. Wersja 4.2 oferuje możliwość zwiększania powierzchni okna, na którym się znajdują, co znacznie przyspiesza przeszukiwanie zbiorów. Szybciej będzie również dzięki zastosowaniu CDN, czyli Content Delivery Network. W efekcie zwiększona zostanie prędkość pobierania fotografii oraz plików wideo dostępnych w masowych kanałach, czyli takich, które posiadają więcej niż 100 tyś użytkowników.

Twórcy Telegrama jak zawsze obiecują także wysoki poziom bezpieczeństwa. Podczas gdy węzły sieci używane są do tymczasowego przetrzymywania publicznie dostępnych plików, wszystkie dane, które przez nie przechodzą, są szyfrowane.

Funkcja znikających fotografii działa podobnie jak w Sekretnych czatach. Udostępniane fotografie oraz pliki wideo znikną po wyznaczonym przez nas czasie. Co więcej, jeżeli odbiorca będzie próbował zrobić zrzut ekranu wysłanych przez nas plików, od razu zostaniemy o tym poinformowani.

Aplikacja Telegram oznaczona numerem 4.2 w wersji na Androida oraz iOS-a dostępna jest w naszej bazie programów.

© dobreprogramy