Nowy Telegram lepiej obchodzi cenzurę, pozwala podmienić obrazki w wiadomościach

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobrze zabezpieczony komunikator Telegram dostał właśnie sporą aktualizację. Na liście zmian znalazły się między innymi nowe możliwości edycji wiadomości, w tym możliwość podmiany multimediów.

Interfejs nowego Telegrama pozwala między innymi oznaczyć całą rozmowę jako przeczytaną lub nieprzeczytaną z menu kontekstowego, które można wywołać przytrzymując rozmowę. Podczas edycji wiadomości możemy skorzystać z możliwości tworzenia odnośników pod słowami, tak samo jak na stronach internetowych. Tę możliwość znajdziemy w menu formatowania. Ponadto, jeśli zdarzy nam się wysłać nie ten obrazek co trzeba, w edycji wiadomości można go podmienić i dopisać do niego komentarz, bez usuwania wiadomości i wysyłania prawidłowego zdjęcia ponownie. Można też zrezygnować z wysyłania wiadomości, zanim zostanie wysłana, co może zdarzyć się przy problemach z łączem.

Przy wysyłaniu innym użytkownikom wizytówek kontaktów można wybrać, które pola vCard zostaną przesłane. Ciekawostką jest możliwość odsłuchiwania wiadomości głosowych i wideo w przyspieszonym tempie. Służy do tego tryb 2X odtwarzania. Twórcy komunikatora postarali się nawet, by nadawca wiadomości nie brzmiał, jakby przed nagraniem wdychał hel i w większości przypadków się to sprawdza.

Opis zmian w Google Play wymienia także poprawione obchodzenie cenzury, ale nie znamy szczegółów. Wpis przedstawiający nowości nie wspomina o takich poprawkach.

Nowości możemy już przetestować w aplikacji Telegram 4.8.10 dla Androida i 4.8.3 dla iOS-a. Możliwe, że jeszcze nie wszystkie funkcje zostały uruchomione w Polsce – podczas testów udało się nam skorzystać tylko z części nowości.

© dobreprogramy