Nowy TrueCrypt

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja aplikacji TrueCrypt - bardzo ciekawego darmowego i otwartego narzędzia do szyfrowania danych w locie. Aplikacja jest w naszej bazie już od 2005 r., od tego czasu zanotowaliśmy blisko 30 tys. pobrań, a liczba ta systematycznie rośnie.

TrueCrypt jest jedynym darmowym rozwiązaniem pozwalającym na tworzenie szyfrowanych woluminów, które potem mogą być używane tak jak normalne dyski. Możliwe jest szyfrowanie całych dysków, partycji i przenośnych dysków USB. Szyfrowanie odbywa się za pomocą bardzo silnych algorytmów szyfrujących AES-256, Blowfish, CAST5, Serpent, Triple DES i Twofish, kodowanych nawet 448-bitowym kluczem szyfrującym.

W nowej wersji TrueCrypt jest już w pełni kompatybilny z systemem Windows Vista, współpracuje także z User Account Control (UAC). Z innych istotnych zmian dodano automatyczne odmontowywanie odłączanych dysków, teraz wystarczy usunąć dysk z systemu za pomocą funkcji Bezpieczne usuwanie sprzętu, a zostanie on poprawnie zamknięty.

Poprawiono także tryb podróżny, dzięki któremu nie musimy instalować aplikacji na komputerze na którym chcemy otworzyć zabezpieczone dane, stenograficzne ukrywanie partycji i zaktualizowano listę dostępnych algorytmów szyfrujących.

Najnowszą wersję aplikacji TrueCrypt można pobrać w naszym dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Szyfrowanie danych. Wersję dla Linuksa można pobrać ze strony twórców.

© dobreprogramy