r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Windows Live Messenger - obowiązkowo

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft już niedługo wymusi na użytkownikach usługi Windows Live Messenger korzystanie z wersji 8.1. Oznacza to, że użytkownicy wszystkich starszych wersji, łącznie z MSN Messenger nie będa mogli zalogować się do usługi, jeśli nie zgodzą się na aktualizację. Zmiana ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Wymuszenie najnowszej wersji podyktowane jest, jak tłumaczy Microsoft, względami bezpieczeństwa - zarówno poszczególnych użytkowników, jak i sieci komunikatora jako całości. Jako argument przytaczany jest ważny biuletyn zabezpieczeń MS07-054 wydany we wtorek, który dotyczy tylko starszych wersji Messengera - po obowiązkowej aktualizacji zagrożenie zniknie więc całkowicie.

Nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Zwłaszcza administratorzy sieci oraz duże firmy narzekają, że protokół używany przez Windows Live Messenger 8.1 znacznie różni się np. od wersji 8.0 i jest słabiej udokumentowany także jeśli chodzi o ruch przez firewalle. Innym nie podoba się z kolei nowy wygląd interfejsu komunikatora - może czas więc po prostu na stworzenie klasycznej skórki rodem z MSN Messenger albo nawet starego Windows Messenger?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.