r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Windows Live Messenger z obsługą serwisów społecznościowych

Strona główna Aktualności

Do Internetu przeciekły zrzuty ekranu przygotowywanej przez Microsoft wersji Windows Live Messenger. Według niepotwierdzonych informacji zmieni się nieco wygląd programu, pojawią się także nowe funkcje związane z serwisami społecznościowymi.

Z opublikowanych w sieci zrzutów ekranu można wywnioskować, że w następnej wersji komunikatora pojawią się narzędzia ułatwiające dostęp do serwisów społecznościowych. Użytkownik będzie mógł przesyłać informacje do Twittera, publikować na swoim blogu WordPress, a także przeglądać profil na Facebooku. Windows Live Messenger ma stać się centrum, za pomocą którego będzie można komunikować się ze znajomymi z różnych serwisów i społeczności. Pojawi się także geotagging, czyli możliwość oznaczania na mapie swojego pobytu czy przeglądania miejsca gdzie znajdują się nasi znajomi.

W nowej wersji Windows Live Messenger ma zostać wprowadzona funkcja wiadomości wideo. Użytkownik będzie mógł dodawać krótkie filmiki nakręcone kamerą - np. z imprezy czy koncertu. Będą mogli je oglądać zarejestrowani znajomi. Pojawi się także rozszerzona możliwość zarządzania kontaktami - według wybranych kategorii, grup czy tagów. Kontakty będzie można wyszukiwać za pomocą Binga, możliwe też, że przy okazji pojawi się funkcja z podpowiedziami, kogo możemy dodać do znajomych.

r   e   k   l   a   m   a

Według niepotwierdzonych informacji kolejna wersja będzie Windows Live Messenger zaprojektowana wyłącznie dla Windows 7, a także Windows Vista. Interfejs programu ma być dostosowany do potrzeb i wyglądu nowego systemu operacyjnego. Nie będzie można natomiast zainstalować Messengera w Windows XP. Ze zrzutami ekranu można zapoznać się na stronach serwisu Neowin.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.