r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nowy Windows Live Messenger z obsługą serwisów społecznościowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Do Internetu przeciekły zrzuty ekranu przygotowywanej przez Microsoft wersji Windows Live Messenger. Według niepotwierdzonych informacji zmieni się nieco wygląd programu, pojawią się także nowe funkcje związane z serwisami społecznościowymi.

Z opublikowanych w sieci zrzutów ekranu można wywnioskować, że w następnej wersji komunikatora pojawią się narzędzia ułatwiające dostęp do serwisów społecznościowych. Użytkownik będzie mógł przesyłać informacje do Twittera, publikować na swoim blogu WordPress, a także przeglądać profil na Facebooku. Windows Live Messenger ma stać się centrum, za pomocą którego będzie można komunikować się ze znajomymi z różnych serwisów i społeczności. Pojawi się także geotagging, czyli możliwość oznaczania na mapie swojego pobytu czy przeglądania miejsca gdzie znajdują się nasi znajomi.

W nowej wersji Windows Live Messenger ma zostać wprowadzona funkcja wiadomości wideo. Użytkownik będzie mógł dodawać krótkie filmiki nakręcone kamerą - np. z imprezy czy koncertu. Będą mogli je oglądać zarejestrowani znajomi. Pojawi się także rozszerzona możliwość zarządzania kontaktami - według wybranych kategorii, grup czy tagów. Kontakty będzie można wyszukiwać za pomocą Binga, możliwe też, że przy okazji pojawi się funkcja z podpowiedziami, kogo możemy dodać do znajomych.

Według niepotwierdzonych informacji kolejna wersja będzie Windows Live Messenger zaprojektowana wyłącznie dla Windows 7, a także Windows Vista. Interfejs programu ma być dostosowany do potrzeb i wyglądu nowego systemu operacyjnego. Nie będzie można natomiast zainstalować Messengera w Windows XP. Ze zrzutami ekranu można zapoznać się na stronach serwisu Neowin.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane