r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Xbox też powalczy z obrotem używanymi grami?

Strona główna Aktualności

Niedawno dowiedzieliśmy się, że firma Sony ma patent na blokowanie używanych gier, który być może zastosuje przy produkcji następnej konsoli PlayStation, a teraz powróciły niczym bumerang niegdysiejsze wieści, że i nowy Xbox uniemożliwi uruchomienie czegoś innego, niż nośnik świeżo wyjęty z pudełka. Kolejne urządzenie rozrywkowe Microsoftu wymagać by miało ponoć także stałego dostępu do sieci, żebyśmy mogli cokolwiek na nim zrobić.

Nie chce się w to trochę wierzyć, ale Microsoft wypowiedzieć miałby tak wielką wojnę piratom. Jeśli o same „używki” chodzi, przebąkuje się zarówno o pomyśle dorzucania do gier jednorazowych kodów, tak jak stosuje się to na rynku PC, jak też wiązania egzemplarza tytułu na stałe z kontem użytkownika konsoli. Nie wiadomo czy wzorem takiego Steam oznaczałoby to możliwość pobrania gry z Xbox Live (nowej, lepszej i bezpieczniejszej usługi) w przypadku aktywowania produktu zakupionego w pudełku. Warto przy tym jednak pamiętać, że nośnik Blu-ray pomieścić miałby z początku 50GB danych. Żadne przecieki nie ujawniają wielkości wbudowanego dysku twardego.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.