Nowy antywirus dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Panda Software, producent znanych narzędzi do zabezpieczania komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows, rozpoczęła testy nowej aplikacji służącej do ochrony komputerów z Linuksem.

Program DesktopSecure for Linux, opublikowany właśnie w wersji beta ma oferować zintegrowaną ochronę komputerów podłączonych do Internetu, dostarczając efektywne zabezpieczenie przeciwko wirusami, dialerami, trojanami, robakami, spyware i innym złośliwym oprogramowaniem. Dzięki zastosowaniu heurystyki potrafi wykrywać wirusy nie dodane jeszcze do baz sygnatur. Wbudowany firewall chroni przed atakami z sieci i pozwala na zarządzanie dostępem do Internetu dla poszczególnych aplikacji. Aplikacja posiada także funkcję auto-diagnozy, dzięki czemu może sama kontrolować swoje działanie. Jak na razie dostępne są tylko wersje dla Red Hata, SUSE i Fedory.

Program jest dopiero w fazie beta, służącej do testów, więc podczas korzystania z niego należy zachować szczególną ostrożność i nie używać go jako głównego zabezpieczenia sieci. Więcej informacji o nowym produkcie, jak również pakiety instalacyjne można uzyskać na stronie producenta.

© dobreprogramy
s