r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy cykl wydawniczy Debiana

Strona główna Aktualności

Podczas trwającej właśnie konferencji DebConf w Hiszpanii, ogłoszono nową politykę rozwoju kolejnych wydań dystrybucji Debian, w cyklu dwuletnim. Nowy cykl ma pozwolić twórcom dystrybucji bardziej dopracować harmonogram wydań i zapewnić większą przewidywalność wersji użytkownikom tej dystrybucji.

Debian od teraz zamrażany ma być w grudniu każdego nieparzystego roku. Oznacza to, że nowych wersji systemu spodziewać możemy się już w pierwszej połowie każdego roku oznaczonego numerem parzystym. Dzięki temu przykładowo wydanie zamrożone w grudniu tego roku, pojawi się wiosną roku następnego. Model ten sprawdził się między innymi przy premierze Debiana 4.0 (etch), który ukazał się w pierwszych czterech miesiącach roku, zaś zamrożenie jego kodu nastąpiło w grudniu roku poprzedniego.

Zgodnie z nowym harmonogramem, zamrożenie aktualnej wersji testowej nastąpi w grudniu bieżącego roku, natomiast stabilne wydanie Debiana 6.0, o kodowej nazwie Squeeze zadebiutuje w pierwszej połowie 2010 roku. Ma on być jednorazowym wyjątkiem od dwuletniego cyklu wydawniczego na rzecz przejścia do nowego harmonogramu. W związku z tym zapowiedziano możliwość pominięcia aktualizacji systemu z wersji 5.0 do 6.0 i przejście bezpośrednio do wersji 7.0.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.