Nowy design strony i inne...

mati75 dodał pierwszy poważny wpis. Jako, że poruszył kilka ciekawych spraw uważam, że należałoby kontynuować przynajmniej niektóry z nich.

No to zaczynamy. Moja przygoda z dobrymiprogramami zaczęła się również dawno. Szczerze mówiąc nawet nie pamiętam kiedy (chociaż mniej więcej) dotarłem to tej strony. Jedyne co pamiętam to fakt, że widziałem wszystkie szaty graficzne (no chyba, że było ich więcej niż 3 wliczając najnowszą). W każdym razie jest to zdecydowanie najlepszy vortal z programami i szczerze mówiąc nie mam nawet odrobiny zaufania do żadnych innych - jeżeli szukam jakichś programów to tylko na dp.pl (przy okazji nie myśleliście może o wykupieniu takiej domeny - jakoś jak rozmawim o dobrychprogramach z bratem i znajomymi to zawsze mówię "na dp").

No i trochę o nowej wersji. Generalnie wszystkie opcje, łącznie z blogiem są na plus. Nowa funkcjonalność, nowe działy, system ocen.

Uwagi należą się dwie:
- szybkość działania - no trzeba by jeszcze nad tym popracować. Zdecydowanie działa wolniej, a teraz jestem na necie 256kbps to zmiana (na minus) jest bardzo widoczna, ale mam nadzieję, że ta kwestia jest w trakcie dopracowywania ;)
- druga sprawa dotycząca systemu ocen. Najprawdopodobniej jest to kwestia niedawnego uruchomienia tego systemu i zgodnie z prawidłościami statystycznymi wyniki dojdą do normy. Jednakże przeglądając chociażby jedną kategorię widać, że kilka programów ma brak ocen, a reszta ma wystawione dziesiątki.
Osobiście uważam, że programowi, którego używam cały czas i jest według mnie dobry nie dałbym 10, gdyż taki program nie istnieje.

Trochę o sobie też napiszę. W czasie wolnym moim hobby jest tłumaczenie programów na nasz język ojczysty. W niektórych programach na pewno spotkaliście się z moimi tłumaczeniami.
Jak na razie to największy sukces to dotarcie mojego spolszczenia do FDM 3.0 - a dostało się tam bez mojej interwencji tym bardziej fakt ten mnie ucieszył :)

Spolszczenia moje też można spotkać dla takich programów jak The GodFather (niestety już dawno projekt martwy), AIMP 2.x, XnView, należy również dodać klika spolszczeń do rozszerzeń Firefoksa, chociaż z tym to już nie mam czasu aktualizować i większość projektów oddałem.

Pozdrowienia dla wsyzstkich użytkowników dp
Skiff

hmmm przeglądając pierwsze wpisy na blogu okazało się, że "pierwszy poważny wpis; by mati75" wcale nie był pierwszym. Czyli ta funkcjonalność też jeszcze ma kilka błędów (być może wrzuca wpisy po dacie zapisu, a nie po dacie publikacji? - trzeba by to ujednolicić