reklama

Nowy dyrektor generalny Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla Corporation ogłosiła, że John Lilly, obecny dyrektor operacyjny firmy, został ze skutkiem natychmiastowym mianowany dyrektorem generalnym. Mozilla poinformowała jednocześnie, że Mitchell Baker, obecna dyrektor generalna Mozilli, pozostanie w firmie jako prezes i członek kadry kierowniczej. John Lilly jest właściwą osobą do kierowania Mozillą w momencie wchodzenia firmy w okres dojrzałości - powiedziała Mitchell Baker, prezes Mozilla Corporation. John odegrał znaczącą rolę w rozwoju organizacji, która jest wierna najważniejszym zasadom zarówno Mozilli, jak i środowiska open-source, a jednocześnie może funkcjonować z niesłychaną efektywnością, jakiej wymagają nasze cele.

Jako dyrektor generalny Lilly ma koncentrować się na rozwoju produktów, technologii i realizacji założeń biznesowych Mozilla Corporation. Mitchell ma skupić się na realizacji celów i idei przyświecających projektowi Mozilla, aby stymulować przemiany w ważnych dla Mozilli aspektach Internetu, takich jak standardy, interoperacyjność oraz wykorzystanie mechanizmów rynkowych do wspierania organizacji pożytku publicznego.

Jestem zaszczycony, że będę miał szansę przyczynić się do dalszej realizacji misji Mozilli, prowadzącej do włączenia użytkowników w proces rozwoju sieci WWW. Internet jest najważniejszym wynalazkiem, jaki dokonał się za naszego życia - zmienia wszystko - powiedział Lilly. Tysiące osób wnoszących swój wkład na zasadach open-source, ponad 125 milionów użytkowników i niezliczone organizacje, które polegają na społeczności i technologii Mozilli sprawiają, że jesteśmy w bardzo elitarnym gronie.

John Lilly dołączył do Mozilla Corporation w 2005 r. jako wiceprezes ds. rozwoju biznesu, a od 2006 r. pełnił obowiązki dyrektora ds. operacyjnych i członka zarządu. Wcześniej był założycielem, dyrektorem generalnym, technicznym i wiceprezesem ds. produktów w Reactivity, firmie zajmującej się oprogramowaniem, która została przejęta przez Cisco w 2007 r. Jeszcze wcześniej pracował w firmach Apple, Sun Microsystems oraz Trilogy Software. Lilly jest aktywnym uczestnikiem projektów open-source, zasiadając w radach Open Source Applications Foundation oraz Participatory Culture Foundation.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić