Nowy dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Marek Roter został nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Microsoft. Na stanowisku, które objął 1 grudnia br., będzie odpowiedzialny za realizację kompleksowej strategii Microsoft w Polsce oraz planów firmy w nadchodzącym roku. Przejmując kierownictwo nad polskim oddziałem firmy, Marek Roter zastąpił Tomasza Bochenka, który objął funkcję dyrektora generalnego Microsoft ds. marketingu i sprzedaży na region Europy Środkowo-Wschodniej i rozpoczął pracę w europejskiej centrali firmy w Monachium.

Czuję się zaszczycony wyborem na najważniejsze stanowisko w polskim oddziale Microsoft. Traktuję tę decyzję jako wyraz uznania dla mojej osoby i dotychczasowej pracy. Z radością podejmuję nowe wyzwanie, które z pewnością będzie dla mnie jednym z najważniejszych doświadczeń zawodowych. Cieszę się jednocześnie, że mam zaszczyt stanąć na czele wspaniałego zespołu ludzi, których darzę wielkim szacunkiem i zaufaniem - powiedział Marek Roter.

Marek Roter ma 44 lata. Jest absolwentem Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również Szkołę Biznesu - program pod auspicjami Uniwersytetu stanu Connecticut i Politechniki Wrocławskiej. Od 1993 r. pracował w Hewlett-Packard Polska, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora ds. sprzedaży w dziale rozwiązań dla przedsiębiorstw (Enterprise Systems Group). W latach 1998-2002, w ramach grupy EAO (Enterprise Accounts Organization), odpowiadał za współpracę z kluczowymi klientami z sektora publicznego i finansowego. Wśród innych instytucji, z którymi był zawodowo związany, są m.in. Politechnika Wrocławska oraz Akademia Medyczna we Wrocławiu. Z firmą Microsoft jest związany od kwietnia 2004 r. od kiedy to pełnił funkcję Enterprise Group Managera i odpowiadał za część komercyjną działu Enterprise, skupioną na sektorze finansowym, telekomunikacyjnym i przemysłowym.

© dobreprogramy
s