Nowy dzień, nowe Windows 10 – do testów buildu 15061 przystąp!

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Hola, hola Microsofcie, nie nadążamy. Fast Ring miał być szybki, ale przez szybkość rozumieliśmy jeden nowy build Windows na tydzień, a nie na dzień. Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia instalowaliśmy już buildy 15055, 15058, 15060, a dzień po 15060 dostajemy 15061. Jaki to ma sens – nie wiemy. Ilu Insiderów zdoła porządnie przetestować nowy build w ciągu kilkunastu godzin?

Tym razem zbyt wielu poprawek nie ma, niekiedy to naprawianie regresji. I tak oto:

 • Naprawiono problem z uruchamianiem gier na DirectX 9, które nie chciały wystartować gdy rozdzielczość ekranu była inna od rozdzielczości rekomendowanej przez system. Teraz można już wyświetlać je zgodnie z oczekiwanymi ustaleniami
 • Naprawiono usterkę menedżera połączeń VPN, wskutek której niektóre skonfigurowane połączenia znikały z listy dostępnych.

 • Naprawiono usterkę w instalatorze OOBE, który ulegał awarii po dotknięciu pola daty urodziny w trakcie zakładania nowego konta.
 • Poprawiono wyświetlanie wideo MP4 w aplikacji Filmy i TV – występowały niespodziewane usterki wizualne.

Więcej niż poprawek jest w tym buildzie odnotowanych problemów, więc pewnie jeszcze trochę takich szybkich buildów będzie:

 • Niemożliwe jest pobieranie nowych paczek językowych, wcześniej pobrane paczki jednak działają.
 • Windows Update informuje niekiedy o zaniechaniu aktualizacji – wówczas trzeba skasować w Rejestrze klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
  WindowsUpdate\Auto Update\RequestedAppCategories\8b24b027-1dee-babb-9a95-3517dfb9c552.
 • Niektóre aplikacje i gry ulegają awarii wskutek błędnej konfiguracji (sic!) identyfikatora reklamowego. Ta sprawa ciągnie się od buildu 15031, by rozwiązać kłopot, należy usunąć z rejestru klucz HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo.
 • Niekiedy komputer podczas instalacji tego buildu może zwrócić błąd 8024a112. Pozostaje wówczas zrestartować maszynę. Jeśli Windows zawiesi się podczas restartu, zalecane jest fizyczne wyłącznie komputera na chwilę. Potem zamiast iść na spacer należy komputer ponownie włączyć.
 • Aktualizacje wymagające restartu nie wyświetlają powiadomienia, że potrzebują restartu, trzeba sprawdzić ich stan w Ustawieniach > Aktualizacje i bezpieczeństwo > Windows Update.

 • Do tej pory nie naprawiono problemu z zielonym ekranem w trakcie transmisji gier – ten zielony ekran paska gier jest widoczny jednak tylko dla nadawcy.

Czy uważacie, że wydawanie w takim tempie buildów testowych ma sens, czy to raczej wynik presji menedżerów w Redmond? Czekamy na Wasze opinie.

© dobreprogramy