reklama

Nowy e-Audytor, niepozorne wydanie z istotnymi zmianami

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma BTC wydała wersję 3.2 programu e-Audytor, skok w numeracji nie zapowiadał przełomowych zmian jednak nowe wydanie zawiera wiele nowości.

e-Audytor to rozbudowany, polski system do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT w firmie. Pozwala na inwentaryzację i kontrolę sprzętu komputerowego, oprogramowania, licencji i plików, planowanie czynności serwisowych, a także upgrade'ów sprzętu i oprogramowania. Program posiada bardzo rozbudowany system raportujący Crystal Reports oferujący kilkadziesiąt różnych raportów, bazę wiedzy aplikacji umożliwiającą automatyczne rozpoznawanie oprogramowania znalezionego w procesie inwentaryzacji, a także system ISS umożliwiający aktualizację funkcjonalności programu online. Dane z poszczególnych komputerów zbierane są przy pomocy rezydujących na nich aplikacji e-Agent, a przechowywane na serwerze baz danych Microsoft SQL Server.

W nowej wersji zaimplementowano szereg istotnych rozwiązań. Pojawiło się rozbudowane zarządzanie wydrukami, umożliwiające śledzenie wszystkich wydruków w ramach organizacji i ewidencję wydruków ze wszystkich komputerów w układzie: urządzenie/użytkownik. Nowością jest również Magazyn IT - umożliwia on prowadzenie ewidencji zarówno ilościowej jak i wartościowej części zamiennych, akcesoriów oraz komputerów będących w posiadaniu działów IT. Ponadto umożliwia wystawianie dokumentów magazynowych (PZ, WW, itp.) bezpośrednio z poziomu eConsoli.

Od wersji 3.2 możliwe jest także przeprowadzanie fizycznej inwentaryzacji z wykorzystaniem urządzenia przenośnego (skanowanie kodów kreskowych jednowymiarowych i dwuwymiarowych). Wprowadzono identyfikację kluczy licencyjnych dla systemów operacyjnych co ułatwia ponowną instalację po awarii oraz weryfikację zainstalowanego oprogramowania zgodnie z posiadanymi licencjami. Rozbudowano zarządzanie wiadomościami, możliwa jest dwukierunkowa komunikacja pomiędzy administratorem, a użytkownikiem oraz przechowywanie historii wiadomości i odpowiedzi. Wprowadzono opcję blokowania użycia napędów przenośnych wraz z informacją o aktualnie podłączonych urządzeniach USB. W ramach identyfikacji stacji roboczych pojawiło się szereg możliwości wprowadzania danych o stacji oraz użytkowniku.

Ponadto w wersji 3.2 wprowadzono pełną kompatybilność z Active Directory, integrację z Gadu-Gadu i Skype, eksport raportów do formatu Open Office oraz przesyłanie wyników skanowania poprzez e-mail oraz FTP.

Wersję demonstracyjną programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT

© dobreprogramy

Komentarze

reklama