Nowy eTrust Internet Security Suite od CA

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma CA poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży eTrust Internet Security Suite r2 - nowej wersji swojego pakietu zabezpieczającego kierowanego do użytkowników domowych i małych firm. Najnowsza wersja oferuje m.in. ujednolicony interfejs użytkownika oraz zabezpieczenia przed phishingiem.

W skład pakietu wchodzą program antywirusowy eTrust EZ AntiVirus, narzędzie do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym eTrust PestPatrol, zapora sieciowa eTrust Personal Firewall, a także narzędzie do ochrony przed spamem i phishingiem eTrust Anti-Spam. Nowa wersja eTrust Internet Security Suite zawiera przede wszystkim ujednolicony interfejs użytkownika i ulepszone narzędzie eTrust Anti-Spam. Narzędzie to wyposażone jest w mechanizmy anti-phishing i ochrony przed kradzieżą danych, stosujące metody autentykacji do sprawdzenia czy wiadomość elektroniczna rzeczywiście pochodzi od osoby, której dane znajdują się w e-mailu. W razie zagrożenia, oprogramowanie oznacza podejrzane e-maile za odpowiednia ikoną.

Phishing to kradzież informacji bankowych i danych dotyczących kart kredytowych należących do internautów polegająca na przekierowaniu użytkownika sieci na strony WWW podszywające się wyglądem pod popularne witryny aukcyjne czy finansowe (np. banków). Z przytaczanych przez CA, ostatnich badań AOL/National Cyber Security Alliance Online Safety, wynika że w ciągu miesiąca ofiarą tego typu przestępstw pada 23% Amerykanów, a ponad 70% osób odpowiedziały na wiadomości elektroniczne rozsyłane przez złodziei tożsamości myśląc, że pochodzą one od prawdziwych przedsiębiorstw.

Sugerowana cena detaliczna pakietu eTrust Internet Security Suite r2 wynosi równowartość 65,78 euro. Niestety pakiet (przynajmniej w chwili obecnej) nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Wersję testową eTrust Internet Security Suite r2 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające

© dobreprogramy
s