Nowy edytor prezentacji w Google Docs

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski blog Google poinformował właśnie o udostępnieniu nowej testowej aplikacji w ramach Google Docs. Z jej pomocą wykonamy ciekawą, multimedialną prezentację.

Rdzeniem nowej wersji edytora prezentacji są ułatwienia współpracy. Twórcy wyszli z założenia, że prezentacje powstają po to, aby się nimi dzielić ze światem, a najlepsze są prezentacje tworzone w zespole. Kolorowe znaczniki pozwalają łatwo śledzić zmiany wprowadzone przez inne osoby z zespołu, a wszystkie zmiany widoczne są na liście. Oczywiście dowolne zmiany z listy można cofnąć. Wbudowany czat sprzyja konstruktywnej dyskusji, a przede wszystkim kilka osób może pracować nad jednym dokumentem z wielu miejsc w tym samym czasie.

Wśród nowych możliwości aplikacji znajdziemy przejścia między slajdami (od prostych, po trójwymiarowe wodotryski), przyciągające wzrok animacje, nowe motywy, galerię rysunków do wykorzystania na slajdach, oraz możliwość budowania tabelek. Edytor tabel zasługuje na uwagę, gdyż został wyposażony w narzędzia, które stawiają go na równi z zaawansowanymi produktami konkurencji, jak style i możliwość łączenia komórek.

Widać, że rozwój Dokumentów Google nabrał tempa. Nowy edytor będzie sukcesywnie wprowadzany dla wszystkich użytkowników Dokumentów Google. Aby tworzyć nowe prezentacje, niezbędna będzie współczesna przeglądarka internetowa, obsługująca najnowsze technologie. Użytkownicy starszych przeglądarek będą niestety ograniczeni jedynie do przeglądania dokumentów. Więcej na temat pracy z nową odsłoną edytora można znaleźć w Centrum Pomocy.

© dobreprogramy

Komentarze