r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy edytor wideo VLMC od twórców VLC

Strona główna Aktualności

Trwają prace nad nowym edytorem wideo - VLMC (VideoLan Movie Creator). Pojawiła się już możliwość korzystania z niektórych efektów wideo.

VLCM to edytor wideo stworzony przez deweloperów odpowiedzialnych za rozwój popularnego odtwarzacza VLC. Na temat planów jego stworzenia informowaliśmy już rok temu. VLMC ma być darmowym narzędziem współpracującym z odtwarzaczem VLC, które umożliwi półprofesjonalną obróbkę filmów za pomocą prostych i przyjaznych w obsłudze funkcji. Obecnie aplikacja dostępna jest w wersji alfa, a jej rozwój postępuje dość wolno. Ostatnio jednak pojawiły się interesujące zmiany. Do edytora dodano możliwość korzystania z efektów wideo. VLCM wykorzystuje w tym celu wieloplatformowy framework frei0r. Jest on używany między innymi przez takie aplikacje jak OpenShot Video Editor czy kdenlive.

VLMC w wersji alfa można pobrać ze stron producenta, natomiast najnowsze buildy dla Ubuntu są do pobrania tutaj. Dostępne są wersje dla systemu Windows, a także dystrybucji Linuksa. Oczywiście wersja alfa może jeszcze działać niestabilnie. Postęp prac nad programem nie napawa niestety zbyt wielkim optymizmem. Na finalną wersję aplikacji zapewne przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.