Nowy iPhone: bezprzewodowe ładowanie, a potem hybrydowe złącze

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W tym roku Apple może ogłosić prawdziwą rewolucję na rynku smartfonów – bezprzewodowe ładowanie. Oczywiście indukcyjne ładowanie jest oferowane już przez innych producentów, ale najpewniej na konferencji usłyszymy, że Apple wprowadza innowację. Ponadto nowy Apple Watch ma być wyposażony we własny moduł LTE.

Najnowsze wieści dotyczące produktów z Cupertino dostarcza analityk Christopher Rolland, który ostatnio rozmawiał z dostawcami Apple. W tym roku mamy zobaczyć trzy modele iPhone’ów – 4,7-calowego iPhone’a 7s, 5,5-calowego iPhone’a 7s Plus i naprawę dużego, bo wyposażonego w 5,8-calowy ekran OLED, iPhone’a 8.

Prawdziwą rewolucją, ale tylko w mniemaniu Apple, będzie funkcja bezprzewodowego ładowania. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że wyłącznie iPhone 8 zaoferuje nową metodę uzupełnienia energii w akumulatorze. Jednakże analityk twierdzi, że wszystkie smartfony Apple, które zadebiutują w tym roku zapewnią bezprzewodowe ładowanie. Obecnie firma ma mieć problemy z wydajnością technologii opracowanej przez firmy Pegatron i Foxconn – pełne naładowanie trwa 3 godziny.

Kolejne informacje dotyczącą następnej generacji Apple Watcha, który ma w końcu dostać własny moduł LTE. Urządzenie jest jeszcze na etapie testów, firma musi rozwiązać problemy związane z czasem pracy. Dodatkowo w planach jest dodanie obsługi bezprzewodowych słuchawek AirPod.

Poznaliśmy również plany na 2018 rok. Apple chce stworzyć hybrydę portu Lightning i USB Type-C. Nowego rozwiązania nie zobaczymy w iPhonie 8, a dopiero w następnej generacji. W iPhonie 8 będziemy nadal korzystać z obecnego złącza Lightning.

© dobreprogramy