Nowy iPhone powstaje z myślą o miłośnikach selfie

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista Hamza Sood odkrył, że kod testowej wersji iOS 9 zawiera informacje o planach Apple związanych z kamerami jakie mogą być zastosowane w następnym iPhonie. Według nich nowy model dostanie frontową kamerę stworzoną przede wszystkim z myślą o selfie. Natomiast inne informacje mówią, że tylna będzie wykonywała zdjęcia w wyższej rozdzielczości.

Najnowszy smartfon Apple posiada przednią kamerkę o rozdzielczości 1,2 MP i możliwości nagrywania filmów 720p. Obecnie, gdy głównym przeznaczeniem frontowej kamerki są zdjęcia robione samu sobie, czyli selfie, ta w iPhone 6 wypada średnio. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na konkurencję, w której standardem stało się 5 i więcej megapikseli. Oczywiście megapiksele nie są jedynym wyznacznikiem jakości zdjęć, ale jeśli spojrzymy na selfie robione przez konkurencje, to widać, że radzi sobie ona widocznie lepiej od iPhone 6.

Było to niemal pewnie, że następny iPhone zostanie wyposażony w lepszą, nieodstającą od konkurencji frontową kamerkę. Potwierdzeniem są dane odszukanie w kodzie iOS 9. Programista Hamza Sood umieścił na swoim Twitterze grafikę przedstawiającą nowości jakie przynosi mobilny system operacyjny Apple. Możemy z niej odczytać, że frontowa kamerka w iOS 9 beta dostała wsparcie dla kręcenia filmów w rozdzielczości 1080p, a także możliwość kręcenia w aż 240 klatkach na sekundę, co pozwoli na nagrywanie ujęć slow motion. Dodatkowo wprowadzono wsparcie dla zdjęć panoramicznych i co ciekawe, także dla lampy LED. Zastosowanie lampy LED na froncie jest wręcz idealnym dowodem na to, że iPhone 6S będzie smartfonem dla miłośników selfie. Będą oni mogli robić sobie zdjęcia nawet w nocy. Nie dowiedzieliśmy się nic o rozdzielczości przedniej kamery, ale Apple z pewnością zdecyduje się na więcej megapikseli niż w obecnym iPhone 6.

Według niepotwierdzonych informacji główna kamera w iPhone 6S ma wykonywać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 12 MP, obecny model ma „tylko” 8 MP. Otrzymać mamy również wydajny procesor Apple A9, a także 2 GB RAM LPDDR4. Na oficjalne dane jeszcze poczekamy, prawdopodobnie do premiery. Firma z Cupertino znana jest z tego, że potrafi dochować tajemnicy i zaskoczyć dopiero na oficjalnej prezentacji.

© dobreprogramy
s