Nowy interfejs Androida L można już wypróbować na starszych urządzeniach

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiony na ostatnim Google I/O odświeżony interfejs użytkownika w Androidzie L spodobał się wielu właścicielom urządzeń z mobilnym systemem Google'a. To zrozumiałe – wytyczne projektowe Material Design zostały solidnie przemyślane, zaś sama forma nie jest tylko bezrefleksyjną kalką modnych trendów. Minie jednak sporo czasu, zanim wszystkie Androidy zamieszkają w świecie Materialnym. Jeśli nie chcecie czekać na Google, to warto zainteresować się stworzonymi przez niezależnych deweloperów rozwiązaniami, które kompleksowo zmienią interfejs waszych urządzeń na nowy.

Najłatwiej mają posiadacze sprzętu, którzy producenckie wersje Androida zastąpili Cyanogenmodem w wersji 11. PixCM, znany twórca z xda-developers, przygotował kompletny motyw Androida L dla tego systemu, który pozwala uzyskać efekt praktycznie identyczny z tym, co pokazało Google. Zmienione zostają zarówno elementy interfejsu jak i animacje startowe, fonty, niektóre aplikacje systemowe czy dźwięki powiadomień. Aktualną wersję trzecią motywu można pobrać z linków w wątku na forum xda-developers.

Nie każdy jednak ma Cyanogena, i to w wersji 11. Dla użytkowników innych ROM-ów (w tym standardowych wersji Androida 4.x) pojawiło się bardzo ciekawe rozwiązanie autorstwa Adhi1419, które wykorzystuje framework Xposed. Android-L Theme to moduł, dzięki któremu można całkowicie zmienić interfejs systemu i podstawowych aplikacji. Dołącza też dzwonki, tapety, fonty i animację startową z najnowszej wersji google'owego systemu. Linki do pobrania modułu znaleźć możecie w poświęconym mu wątku.

Uwaga, konieczne jest zainstalowanie wcześniej na urządzeniu frameworka Xposed, co wymaga posiadania uprawnień roota.

Modyfikacji tego typu będzie pojawiać się coraz więcej. Choć bowiem do tej pory cały kod źródłowy Androida L nie został przez Google udostępniony, z dnia na dzień przybywa jego fragmentów opublikowanych w repozytorium android.googlesource.com.

© dobreprogramy
s