Nowy klient sieci BitTorrent - BitTyrant

Strona główna Aktualności

O autorze

Uniwersytet Waszyngtoński

stworzył nowego, kompatybilnego z protokołem BitTorrent klienta BitTyrant przeznaczonego do wymiany plików pomiędzy różnymi użytkownikami.

Jak zapewniają twórcy, podczas testów ponad 100 klientów sieci BitTorrent, program wykazał się zwiększoną szybkością pobierania. W przypadku niektórych plików prędkość ściągnięcia w porównywaniu z innymi klientami była aż trzykrotnie większa. BitTyrant został oparty na modyfikacji aplikacji Azureus w wersji 2.5, będącej aktualnie jednym z najbardziej popularnych klientów obsługujących sieć BitTorrent. Wszystkie wprowadzone zmiany nie są widoczne gołym okiem, ponieważ dotyczą one wewnętrznej pracy programu. Wygląd programu jest identyczny jak Azureusa z opcjonalnym włączeniem statystyk dotyczących operacji wykonanych przez BitTyranta.

Wszystkich zainteresowanych projektem odsyłamy do strony domowej aplikacji, na której można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące BitTyranta. Stamtąd można również pobrać BitTyrant w wersji 1.0 dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
s