r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy koń trojański dla Mac OS X

Strona główna Aktualności

Odkryty został nowy wirus dla systemu Mac OS X, rozprzestrzeniający się udając plik PDF.

Wirus składa się z trzech komponentów. Pierwszym z nich jest Trojan-Dropper:OSX/Revir.A. Jest to szkodliwe oprogramowanie mające postać pliku wykonywalnego udającego plik PDF, najprawdopodobniej za pomocą odpowiedniej ikonki. Po uruchomieniu dropper tworzy na dysku plik PDF korzystając z zapisanych w sobie danych, następnie otwiera go. W ten sposób chce zmylić użytkownika aby myślał, że uruchamiając wirusa otwiera rzeczywiście zwykły plik PDF. Ponadto w tle ściągany jest kolejny komponent: Trojan-Downloader:OSX/Revir.A. Jego zadaniem jest ściągnięcie i uruchomienie backdoora nazwanego Backdoor:OSX/Imuler.A, który oczekuje na polecenia z serwera. Backdoor pozwala m.in. na wykonywanie zrzutów ekranu oraz kopiowanie plików z systemu ofiary.

Ustalono, że serwer mający wydawać polecenia trojanowi, obecnie nie działa. Użytkownicy Mac OS X powinni jednak zachować ostrożność, tym bardziej, że nie wiadomo dokładnie jak wirus się rozprzestrzenia. Najprawdopodobniej następuje to przez e-mail.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.