r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy konkurent dla Androida?

Strona główna Aktualności

O autorze

Od paru miesięcy wiele można usłyszeć o tworzonym przez Google, bazującym na Linuksie systemie operacyjnym dla telefonów komórkowych, o nazwie kodowej Android. Równocześnie powstaje, podobny projekt pod kierunkiem LiMo Foundation. Dziś korporacja poinformowała o przyłączeniu do konsorcjum dwóch nowych firm - Verizon i Mozilli.

Łącznie stowarzyszenie liczy już 40. członków, spośród których można znaleźć wiodące firmy działające w branży technologii i komunikacji bezprzewodowej, takie jak Infineon, Kvaleberg, Red Bend Software, Sagem Mobiles, SFR, i SK Telecom. Uczestnictwo Mozilli wydaje się tym bardziej interesujące, biorąc pod uwagę możliwość integracji odtwarzacza multimedialnego z przeglądarką, w produkowanych urządzeniach. Warto przy tym zaznaczyć, że LiMo jest czymś więcej niż zwykłą organizacją, w której członkowie mają równy wpływ na kształt tworzonego oprogramowania, w przeciwieństwie choćby do konkurencyjnej koalicji Google, która pomimo bliskiej współpracy ze swoimi partnerami, panuje niepodzielnie ponad.

Nie podano przewidywanej daty ukończenia projektu. Pierwsza wersja kandydująca została zaprezentowana w kwietniu tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.