Nowy moduł HAIR w Cinema 4D!

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy produkcji włosów użytkownicy Maxon Cinema 4D korzystali z wtyczki Shave'n'Haircut, która stosowana jest obecnie we wszystkich współczesnych programach do grafiki 3D. Maxon jednak przestał wspierać rozwój tej wtyczki od wersji 4.2, podczas gdy konkurencyjne programy wykorzystywały coraz to nowsze wersje Shave'n'Haircut. Plotka głosiła, iż Maxon pracuje nad swoim modułem, co okazało się prawdą...

W dniu dzisiejszym firma Maxon, producent programu Cinema 4D, zaprezentował moduł o nazwie HAIR. Jak nazwa wskazuje moduł Hair służy do pokrywania powierzchni włosami :), które można w rozmaity sposób modelować przy pomocy typowo fryzjerskich narzędzi: grzebienia, szczotki, wałków, pędzli i nożyczek. Prócz tych narzędzi użytkownik jest w stanie definiować grubość włosów, połysk czy ich współczynnik skręcania :], za pomocą konfigurowalnych tekstur (Shader'ów 3D), lub zdefiniowanych indywidualnie przez użytkownika. Warto podkreślić, iż nowy moduł współpracuje z modułami MOCCA i Clothilde, co pozwoli na pełne animowanie włosów (detekcja kolizji włosów, oddziaływanie na wiatr, wszelkie turbulencje czy grawitację).

Moduł jest przygotowany pod wersję Cinema 4D R9.5 lub wyższą. Do końca grudnia 2005 trwa promocja cenowa modułu HAIR zakupionego razem z Cinema 4D R9.5 (szczegóły u lokalnego przedstawiciela firmy Maxon - IT Serwis ).

Więcej informacji o module, przykładowe prace i lekcje można znaleźć na www.maxone.net lub na www.cinema4d.pl

© dobreprogramy
s