Nowy odtwarzacz VLC lepiej pracuje z Chromecastem i umie zapętlić film

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Popularny odtwarzacz multimediów VLC został wydany w nowej wersji, dostępnej już dla Windowsa w wersji tradycyjnej i w sklepie Windows Store. Wersja 3.0.3 to głównie poprawki, ale znalazło się miejsce dla kilku nowości, w tym przycisku pozwalającego zapętlić odtwarzanie jednego klipu.

VLC 3.0.3 przynosi poprawki do wielu wprowadzonych niedawno funkcji odtwarzacza. Możemy spodziewać się między innymi ulepszeń w komunikacji z Chromecastem, które zapewnią lepszą współpracę z odbiornikiem. Poprawione zostały także błędy występujące przy korzystaniu z dysku OneDrive, odtwarzaniu materiałów OGG, interakcjach z Direct3D11, wyświetlaniu fontów i wielu innych. Najbardziej widoczną nowością jest jednak przycisk do szybkiego zapętlania materiałów. Jego działanie jest klasyczne – pozwala odtwarzać w kółko całą playlistę lub jeden materiał.

Podczas odtwarzania można skorzystać z proporcji 2.35:1 obrazu. Lista zmian wersji w Windows Store wymienia także eksperymentalną obsługę kodowania i dekodowania, ale aplikacja w polskim Windows Store nie została jeszcze zaktualizowana i nie możemy tej funkcji sprawdzić. Podniesione zostały też wymagania aplikacji. Najstarsza wersja systemu, na jakiej można ją zainstalować, to 1607. Warto także zaznaczyć, że odtwarzacz może wyłączyć sprzętowe dekodowanie videotoolbox.

VLC w wersji win32 jest już dostępne w naszej bazie programów. Aplikacja w Windows Store jest wprowadzana stopniowo i jeszcze nie jest dostępna w Polsce.

© dobreprogramy