r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy pakiet biurowy od Lotusa

Strona główna Aktualności

Firma IBM, której częścią jest obecnie Lotus Software, zapowiedziała wprowadzenie na rynek pakietu biurowego Lotus Workplace 2.0, który według producenta może stać się alternatywą dla Microsoft Office.

W skład pakietu wejdą klient poczty elektronicznej, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i aplikacja bazodanowa, a także oprogramowanie zarządzające dla serwerów i aplikacje dla komputerów naręcznych (handheldów). W odróżnieniu od produktów Microsoftu, pakiet IBM'a nie będzie działał tylko w środowisku Windows i Mac OS, ale także na Linuksie, Uniksie i platformach mobilnych. Programy będą dystrybuowane i obsługiwane za pośrednictwem serwera internetowego. Wsparcie dla Workplace 2.0 zapowiadają takie firmy jak Adobe, PeopleSoft czy Siebel Systems.

Klientów mają skusić łatwość zarządzania systemem, mobilność i niska cena. Większość operacji dokonywanych jest na aplikacjach sterowanych przez serwer, co ułatwia obieg dokumentów i przeprowadzanie aktualizacji. IBM będzie pobierać 2 USD miesięcznie od każdego użytkownika z dostępem do oprogramowania oraz 1 USD miesięcznie od każdej aplikacji, do której posiada dostęp. Droższe będzie jednak kupno oprogramowania dla serwera, niezbędnego do funkcjonowania Workplace 2.0 - jego cena może być liczona w tysiącach dolarów.

Programy biurowe sygnowane marką Lotus cieszyły się niegdyś dużą popularnością, w Polsce rozpowszechnił się m.in. arkusz kalkulacyjny Lotus 1-2-3, edytor tekstów AmiPro (nazywany później WordPro) oraz organizer osobisty Lotus Organizer. Obecnie marka Lotus jest znana raczej z produktów serwerowych takich jak np. Lotus Domino.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.