reklama

Nowy pasek nawigacji na stronach Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google udostępnił publicznie nowy pasek nawigacji, który był testowany przez zamkniętą grupę użytkowników przez ostatnie 6 miesięcy. Stopniowo nowy pasek zostanie wprowadzony na stronach wszystkich usług Google, dla wszystkich kont użytkowników..

Nowy pasek nawigacji ma zminimalizować tłok na stronach Google poprzez grupowanie pobocznych linków w rozwijanym menu inspirowanym interfejsem Google Chrome. Podkreślenie odnośników zostało zastąpione podświetleniem a ponadto przestrzenie między pozycjami menu zostały powiększone, dzięki czemu stronę łatwiej obsługiwać na urządzeniach dotykowych. Poza modernizacją menu, Google wprowadził kilka kosmetycznych zmian do paska. Zamiast adresu poczty elektronicznej zalogowanego użytkownika na pasku pokazane jest imię i nazwisko użytkownika. Odnośnik pozwalający na szybkie przejście do strony profilu został usunięty a ponadto, aby zalogować się na inne konto należy wybrać odpowiednią opcję zmiany konta z menu.

Na razie nowy pasek nawigacji jest dostępny jedynie na stronach wyszukiwarek Google Web Search, Image Search i Realtime Search oraz Google Maps i Gmail. Z czasem pojawi się również w innych usługach. Więcej na temat nowego paska nawigacji można dowiedzieć się na blogu Google Operating System.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama