r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy portal video w AOL

Strona główna Aktualności

AOL szykuje się do uruchomienia portalu video oferującego dostęp do milionów plików filmowych. W ramach usługi dostępne będzie 45 kanałów z materiałami pochodzącymi m.in. od A&E, MTV i Warner Bros.

Portal ruszy 4 sierpnia. Wyszukiwanie będzie się odbywać za pomocą technologii AOL Video Search. Użyte będą też Truveo i Singingfish. Użytkownicy będą mieli strumieniowy dostęp do bezpłatnych plików video a także będą mogli kupować filmy pełnej długości. Niestety przenoszenie filmów na urządzenia przenośne będzie możliwe tylko w przypadku urządzeń wspierających microsoftowe DRM. Materiały filmowe mają być dostępne w formacie HiQ zapewniającym jakość zbliżoną do DVD.

AOL szykuje też konkurencję dla Google Video czy YouTube, gdzie użytkownicy nadsyłają własne pliki. Usługa tak, pod nazwą UnCut, także wejdzie w skład nowego portalu.

Na jesieni AOL planuje upublicznić API, które pozwoli programistom i webmasterom umieszczanie filmowe na ich stronach a także przeprowadzanie wyszukiwania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.