r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy rekord przesyłu danych przez Internet

Strona główna Aktualności

Ustanowiony został nowy rekord prędkości przesyłu danych przez Internet. Struktura sieci Internet2 pozwoliła na przetransmitowanie w niecałą minutę 6.7GB na odległość 10978km między Sunnyvale (USA) i Amsterdamem. Średnia prędkość transferu przekroczyła 923MBity/s i nie została osiągnięta tylko dla celu pobicia samego rekordu, a na potrzeby badań naukowych prowadzonych przez pewnego fizyka.

W dzisiejszych czasach niektóre eksperymenty operują już na danych rzędu petabajtów (milionów GB), a przewiduje się, że w przeciągu najbliższej dekady wielkość ta wzrośnie 1000-krotnie. Zwiększanie możliwości przesyłowych sieci nie tylko umożliwia pracę z coraz większymi partiami danych, ale również opracowywanie ich w czasie rzeczywistym bez względu na odległość.

Źródło: Jama Mastaha

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.