Nowy silnik wyszukiwania Caffeine gotowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozwijany przez firmę Google nowy silnik wyszukiwania Caffeine jest już gotowy.

Google poinformował na swoim blogu, że prace nad Caffeine zostały ukończone i będzie można rozpocząć wdrażanie silnika na szeroką skalę. Dotychczas był on wprowadzony tylko na kilku serwerach wyszukiwarki Google, o czym informowaliśmy na początku stycznia. Nowy silnik zapewnić ma szybsze indeksowanie, lepszą trafność i kompleksowość wyszukiwania oraz inne cechy poprawiające funkcjonalność. Zwykli użytkownicy nie dostrzegą żadnej wizualnej różnicy w wyszukiwarce Google. Zmieni się jedynie jakość działania usługi. Caffeine będzie podawać wyniki wyszukiwań znacznie szybciej, a także dokładniej - nawet o 50% lepiej w porównaniu z wcześniejszym silnikiem.

Z okazji zakończenia prac Google podał również statystyki związane z nowym produktem. W ciągu każdej sekundy Caffeine równolegle sprawdza setki tysięcy stron internetowych. W jednej bazie danych silnik gromadzi niemal 100 milionów gigabajtów danych. Aby przechować tak wielką ilość informacji w iPodach, należałoby zakupić ich 625 tysięcy. Prace nad wprowadzeniem Caffeine rozpoczęły się w sierpniu zeszłego roku, natomiast testy zakończyły się w listopadzie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza