Nowy sklep internetowy Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił nowy sklep internetowy w którym można nabyć m.in. system Windows Vista i pakiet Office. Nie byłoby w tym może niczego dziwnego gdyby nie fakt, że oprogramowanie sprzedawane w nim jest w wersjach do pobrania, a ceny produktów są dużo niższe niż w Polsce.

Microsoft Store przewidziany jest do obsługi rynku europejskiego i w chwili obecnej funkcjonuje jedynie w językach angielskim i niemieckim. Udało nam się jednak potwierdzić, że zamówienia można składać także z Polski. Po rejestracji z polskim Live ID bez trudu można wybrać Polskę jako adres billingowy. W przyszłości w sklepie mają pojawić się także inne języki.

W ofercie sklepu znajdują się system Windows Vista w różnych edycjach (zarówno jako wersje pełne jak i uaktualnienia), a także pakiet Office 2007 i osobno niektóre aplikacje wchodzące w jego skład. Dodatkowo dostępne są również Works 9, Math 3.0 oraz produkty Expression. Microsoft zapewnia, że z czasem oferta będzie poszerzana.

Ceny, w zależności od wersji językowej sklepu, podane są w funtach brytyjskich lub w euro. Co ważne, w porównaniu z cenami w polskich sklepach są one dużo niższe - dla przykładu system Windows Vista Ultimate SP1 w wersji pudełkowej kosztuje u nas około 1500 złotych. W Microsoft Store taka sama edycja ale bez pudełka i nośnika kosztuje 229 funtów, czyli niecałe 1000 złotych. Przy czym, jak potwierdziła nam obsługa sklepu, zapisy licencyjne oferowanych produktów są identyczne jak w przypadku wersji pudełkowych. Co ważne, raz zakupione on-line oprogramowanie można pobrać z witryny sklepu nie jednorazowo ale trzy razy w roku. Za dodatkową opłatą można zamówić nośnik zapasowy. Ceny uwzględniają podatek VAT.

Płatności można dokonać za pośrednictwem karty kredytowej lub debetowej. Oczywiście należy też pamiętać, że wszystkie produkty kupowane w angielskim sklepie są w angielskiej wersji językowej, a w niemieckim - w wersji niemieckiej. Niemniej w przypadku Visty Ultimate da się to łatwo obejść instalując bezpłatny polski pakiet językowy bezpośrednio po instalacji, z Windows Update. Co do innych produktów pozostaje albo zakupić wersję angielską/niemiecką, albo poczekać na uruchomienie polskiej strony sklepu - w tej chwili brak jednak oficjalnych informacji na ten temat.

© dobreprogramy

Komentarze