Nowy sposób wklejania w Office 2010

Strona główna Aktualności

O autorze

Kopiowanie i wklejanie to jedne z najbardziej typowych zadań zlecanych przez użytkowników pakietu Microsoft Office. Jak się okazuje, duża część osób bezpośrednio po wklejeniu korzysta z przycisku Cofnij, gdyż wstawiony element nie wyświetla się w sposób, w jaki życzyłby sobie tego użytkownik.

Microsoft zauważył ten problem i zamierza wprowadzić innowacyjną metodę umieszczania tekstu. Aktualnie Microsoft Office umożliwia już wybranie różnych opcji wklejania, takich jak np. wstawienie z formatowaniem HTML czy jako tekst niesformatowany. Istnieje też możliwość określenia domyślnego sposobu wklejania.

Problem pojawia się, gdy użytkownik chce wstawić kolejno klika tekstów stosując różne ustawienia. Microsoft znalazł już rozwiązanie - podgląd wklejania. Dzięki niemu będzie możliwe łatwe wybranie formatowania i podejrzenie efektu końcowego bez rzeczywistego wklejania tekstu. Użytkownik będzie mógł zatem bez potrzeby kilkukrotnego korzystania z przycisków Wklej oraz Cofnij odpowiednio umieścić tekst.

Jak sprawuje się nowa funkcja przekonamy się być może już pod koniec tego roku, kiedy to ukazać ma się publiczna wersja beta pakietu Microsoft Office 2010. Warto wspomnieć, że wydanie finalnej wersji produktu, Microsoft planuje w pierwszej połowie 2010 roku.

© dobreprogramy

Komentarze