r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy system płatności dla wydawców od Google

Strona główna Aktualności

Google uruchomił drugie obok AdSense narzędzie dla wydawców pozwalające zarabiać na treściach internetowych. Google One Pass to nowa usługa, która pozwala w łatwy sposób sprzedawać subskrypcje, artykuły i inne treści online. Treści zakupione za pośrednictwem usługi One Pass można odczytywać na wielu różnych urządzeniach, takich jak laptopy, telefony komórkowe i tablety.

Wdrożenie systemu One Pass jest stosunkowo proste i bezpłatne. Można samodzielnie decydować, za które treści ma być pobierana opłata i w jakiej wysokości, sprzedawać treści przygotowane pod kątem konkretnych platform, sprzedawać subskrypcje (w tym automatycznie odnawialne) i okresowy dostęp do treści (np. całodniowy lub tygodniowy) oraz maksymalnie ułatwić czytelnikom zakup treści.

System jest bardzo elastyczny, pozwala uzależnić płatność dostępu od różnych czynników (np. bezpłatny dostęp podstawowy i płatny dostęp do dodatkowych materiałów lub w przypadku częstszego z nich korzystania), obsługuje też definiowane przez wydawcę kupony, za pośrednictwem których można uzyskać dostęp bez płacenia za subskrypcję (co pozwala np. na migrację z innych platform oferujących podobne usługi).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.