r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy system płatności dla wydawców od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google uruchomił drugie obok AdSense narzędzie dla wydawców pozwalające zarabiać na treściach internetowych. Google One Pass to nowa usługa, która pozwala w łatwy sposób sprzedawać subskrypcje, artykuły i inne treści online. Treści zakupione za pośrednictwem usługi One Pass można odczytywać na wielu różnych urządzeniach, takich jak laptopy, telefony komórkowe i tablety.

Wdrożenie systemu One Pass jest stosunkowo proste i bezpłatne. Można samodzielnie decydować, za które treści ma być pobierana opłata i w jakiej wysokości, sprzedawać treści przygotowane pod kątem konkretnych platform, sprzedawać subskrypcje (w tym automatycznie odnawialne) i okresowy dostęp do treści (np. całodniowy lub tygodniowy) oraz maksymalnie ułatwić czytelnikom zakup treści.

System jest bardzo elastyczny, pozwala uzależnić płatność dostępu od różnych czynników (np. bezpłatny dostęp podstawowy i płatny dostęp do dodatkowych materiałów lub w przypadku częstszego z nich korzystania), obsługuje też definiowane przez wydawcę kupony, za pośrednictwem których można uzyskać dostęp bez płacenia za subskrypcję (co pozwala np. na migrację z innych platform oferujących podobne usługi).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.