r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy system twórcy Mandrivy

Strona główna Aktualności

Właśnie ukazała się pierwsza Alpha nowego systemu stworzonego przez Gaëla Duvala, twórcę systemu Mandriva (kiedyś Mandrake), który w marcu tego roku został zwolniony z firmy w związku z jej ówczesnymi problemami finansowymi.

Nowy system, o nazwie Ulteo, jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Wydana właśnie Alpha1 nie prezentuje jeszcze zbyt wiele, oparta jest na dość starych wersjach aplikacji, dostępna tylko po angielsku i posiada sporo błędów. Twórcy obiecują jednak, że nowy system będzie warty oczekiwania, głównym założeniem jest uproszczenie obsługi komputera i minimalizacja czasu niezbędnego do administracji systemem.

Ulteo bazuje na jądrze w wersji 2.6.15, serwerze Xorg 7.0.0 i środowisku graficznym KDE 3.5.2. Prócz tego mamy do dyspozycji Ulteo General Daemon - demon sprawdzający dostępność aktualizacji i standardowy zestaw aplikacji, zwierający między innymi OpenOffice 2.0.2, Firefoksa i Thunderbirda 1.5.0.8 i GIMPa 2.2.11. Ulteo Alpha1 to system typu LiveCD, uruchamiany bezpośrednio z płyty, oferujący możliwość instalacji na dysku.

Więcej informacji o Ulteo na stronach twórców, z których pobrać można obraz płyty CD.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.