r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy system zabezpieczeń PlayStation Network z luką

Strona główna Aktualności

Sony ma kolejne problemy z PlayStation Network i Qriocity — tym razem z powodu luki występującej podczas logowania do sieci.

Ledwie co Sony przywróciło PSN i Qriocity, a już pojawiają się kolejne problemy. Dotyczą one logowania do sieci z poziomu przeglądarki internetowej. Razem z aktualizacją firmware’u do wersji 3.61 wprowadzono wymóg zmiany hasła w sieci i ponownego zalogowania przez użytkownika. Okazuje się jednak, że podczas logowania występuje luka, która już została wykorzystana przez cyberprzestępców. Pojawił się exploit umożliwiający włamywanie się do prywatnych kont użytkowników PSN. Za jego pomocą cyberprzestępcy mogą zmienić ustawienia konta użytkownika — wystarczy do tego jedynie adres e-mail i data urodzenia.

Exploit nie zagraża osobom, które logują się do sieci PSN jedynie za pośrednictwem PlayStation 3 albo PlayStation Portable. Wykorzystuje on lukę dotyczącą witryn internetowych dostępnych z poziomu przeglądarki. Firma Sony już zablokowała możliwość logowania się za pośrednictwem konta PSN do niektórych stron, w tym PlayStation.com czy for internetowych usługi.

r   e   k   l   a   m   a

Wygląda na to, że usługa nadal nie jest dostatecznie bezpieczna - mimo niedawnych zapewnień szefa firmy, Howarda Stringera...

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.