r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy, szybszy klient sklepu Nokii

Strona główna Aktualności

O autorze

Nokia Beta Labs to obecnie chyba jedyne miejsce, gdzie Nokia próbuje nadgonić swoją pomysłowością konkurencję. Pojawiła się tam właśnie wersja beta nowego, QMLowego klienta Nokia Store, czyli sklepu z aplikacjami.

Sporo się zmieniło - sklep zyskał nową, łatwiejszą nawigację (która nie wymaga już używania fizycznych przycisków), poprawiono widok szczegółów aplikacji oraz, co chyba najważniejsze, klient jest znacznie szybszy i płynniejszy niż poprzednia aplikacja WRT.

Nokia chwali się, że aplikacja wspiera teraz rozdzielczość VGA stosowaną np. w Nokii E6 (ile to już czasu minęło od jej premiery?), nie wymaga rejestracji do pobrania pierwszych dziesięciu bezpłatnych aplikacji (to będzie jednak działać od 16 grudnia), no i w końcu Nokia zdecydowała się poprawić wirtualną klawiaturę wykorzystującą dzielony widok ekranu (dzięki czemu podczas wpisywania tekstu widzimy coś więcej, niż powiększone na cały ekran pole wprowadzania).

r   e   k   l   a   m   a

Klient QML Nokia Store dostępny jest dla urządzeń z Symbianem^3 (PS1, PS2 "Anna" i SR1 "Belle"). W opisie przeczytać możemy, że nie dotyczy to modelu Nokii E6, ale to najwyraźniej pozostałość po opisie poprzednich wersji.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.