r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy trojan na Androida może nagrywać rozmowy

Strona główna Aktualności

Pojawił się nowy trojan na platformę Android firmy Google. Złośliwa aplikacja potrafi nagrywać rozmowy użytkownika i przesyłać je pod wybrany adres.

Wcześniejsze trojany, które atakowały Androida, miały jedynie dostęp do informacji na temat połączeń telefonicznych. Najnowsze zagrożenie, jak podaje na swoim blogu firma CA Technologies, potrafi nagrywać rozmowy. Zapisane połączenia przechowywane są na karcie microSD telefonu w formacie AMR. Co gorsza, nagrane rozmowy mogą być przesyłane przez trojana pod ustalony wcześniej adres. Daje to cyberprzestępcom spore pole do zdobycia poufnych informacji na temat wybranej ofiary.

Na szczęście opisane zagrożenie łatwo jest wykryć. Trojan podczas instalacji wymaga bowiem szeregu zezwoleń wydanych przez użytkownika. To między innymi dostęp do narzędzi systemowych czy połączeń telefonicznych. Nie trzeba być specjalistą, aby prędko zorientować się, że żądania aplikacji mogą narazić nas na niebezpieczeństwo. Jak na razie nie zgłoszono ataków wykonanych za pomocą wykrytego trojana. Użytkownicy smartfonów z Androidem, którym zależy na bezpieczeństwie, powinni zwracać szczególną uwagę na pozwolenia wymagane przez instalowane aplikacje.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.