Nylas Mail Basic – szybki i ładny klient poczty dostępny teraz także za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

O kliencie poczty Nylas głośno zrobiło się jeszcze pod koniec roku 2015. Minimalistyczny interfejs, łatwość obsługi, a także mnogość funkcji zapewniana przez rozszerzenia, zdecydowanie może przypadać do gustu. Korzystać z programu można dziś także za darmo, choć tylko na macOS-ie

Nie oznacza to jednak, że twórcy programu zdecydowali się na całkowite zrezygnowanie ze spieniężania zainteresowania efektami swojej pracy. W opublikowanym właśnie komunikacie informują jednak o premierze Nylas Basic, czyli darmowej wersji klienta. Dotąd korzystanie z niego bezpłatnie możliwe było tylko w okresie testowym.

W darmowej wersji otrzymujemy wszystkie najważniejsze funkcje, na czele ze skrzynką odbiorczą integrującą wszystkie dodane konta (Gmail, Yahoo, Exchange, Office, Fast Mail), kontekstowym tworzeniem wiadomości w oparciu o dane z prawego panelu kontaktu, kilkoma ładnymi tematami graficznymi oraz obsługą rozszerzeń. Więcej na temat możliwości programu przeczytać można w naszym przeglądzie klientów poczty na macOS-a.

Wersje Nylasa na Windowsa i Linuksa mają być dostępne wkrótce. Niestety, w ich przypadku twórcy nie przewidują wersji Basic: po upływie okresu testowego, za korzystanie z programu trzeba będzie zapłacić 12 dolarów miesięcznie. W zamian otrzymamy obsługę kont IMAP/SMTP oraz funkcje usypiania wiadomości, reguły zarządzania i liczne dodatkowe możliwości organizacji zawartości skrzynek.

Twórcy programu chwalą się także, że w Nylas Basic możliwe jest znacznie szybsze synchronizowanie wiadomości. Dzięki optymalizacji silnika synchronizacji, poczta ma być teraz pobierania nawet 20-krotnie szybciej. Najnowszą wersję programu znaleźć można w naszej bazie. Zakupić wersję Pro można z poziomu aplikacji.

© dobreprogramy