O dwóch takich, co chcieli ukraść Javę...

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzały kolejne dokumenty w toczącej się od jakiegoś czasu sprawie antymonopolowej w stanie Iowa w USA. Zostały one opublikowane jak zwykle na specjalnej stronie poświęconej procesowi. Wśród nich warto zwrócić uwagę na kopie wiadomości e-mail, jakie we wrześniu 1997 roku wysyłali do siebie wysocy rangą pracownicy Microsoft. Wiadomości te dotyczyły kwestii implementacji języka Java w systemach Windows.

W upublicznionej rozmowie czytamy m.in. słowa Russa Aruna, że międzyplatformowość jest czymś, na co nie warto tracić czasu. Wtóruje mu Prashant Sridharan, który stwierdza: po co się tym przejmować, skoro my, jako korporacja, powinniśmy być zainteresowani promocją Windows. Wreszcie obaj panowie zgadzają się: p... Suna, (...) bierzmy się do roboty i ukradnijmy Javę.

To nie pierwszy przypadek, kiedy po latach wewnętrzna korespondencja Microsoft wychodzi na jaw przy okazji rozmaitych procesów sądowych. Niedawno pisaliśmy o tym, jak Jim Allchin napisał w jednym z wewnętrznych e-maili, że gdyby nie pracował w Microsoft to kupiłby Macintosha. Cóż, od kilku dni Allchin jest już na emeryturze - być może zatem zdążył już zaopatrzyć się w komputer Apple?...

© dobreprogramy

Komentarze