r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

O łamaniu GPL słów kilka

Strona główna Aktualności

Bradley Kuhn, dyrektor techniczny w organizacji Software Freedom Law Center, jest zdania, że łamanie postanowień licencji GPL jest tak częste, że codziennie można znaleźć jeden, nowy tego typu przypadek. W swoim ostatnim wpisie na blogu specjalista ten opublikował kilka porad, które jego zdaniem powinny pomóc w racjonalnej ochronie GPL.

Zdaniem Bradley'a Kuhna łamanie postanowień licencji GPL jest codziennością. Jednak specjalista, na przykładzie ostatniego przypadku z firmą Microsoft w roli głównej, przestrzega przed podejmowaniem zbyt pochopnych i radykalnych działań.

Kuhn przekonuje, że osoby które dopuszczają się takich wykroczeń bardzo często są tego nieświadome, a samo łamanie prawa jest czystym przypadkiem. Dlatego właśnie, zamiast natychmiastowego informowania opinii publicznej o wykrytych nieprawidłowościach, Kuhn sugeruje by najpierw skontaktować się z firmą jaka dopuściła się złamania postanowień licencji GPL i poprosić o wyjaśnienia. Następnym krokiem powinno być powiadomienie posiadacza praw autorskich, jako że jest to podmiot bezpośrednio zainteresowany wszczęciem ewentualnych działań natury prawnej.

r   e   k   l   a   m   a

Nie informujcie opinii publicznej na samym początku. Obserwowałem wiele tego typu przypadków przez wiele lat i bardzo często takie działanie zaburzało komunikację pomiędzy osobami które złamały licencję GPL, a właścicielami praw autorskich. Rozwiązanie staje się wtedy niezwykle trudne to wypracowania. - czytamy na blogu Bradley'a Kuhna.

Przypominamy, że w zeszłym roku Software Freedom Law Center opublikowało również poradnik dotyczący tego, jak uniknąć łamania postanowień licencji GPL.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.