O wirtualizacji 16 rdzeni przez XenServer

Strona główna Aktualności

O autorze

Czy wydajność maszyny wirtualnej z 8 jednostkami CPU jest taka sama, jak fizycznego komputera z dwoma procesorami po cztery rdzenie każdy? Czy zwirtualizowanie 16 procesorów na 8 fizycznych rdzeniach skutkuje dużym narzutem i spadkiem wydajności? Jak zachowają się dwie obciążone równocześnie do maksimum maszyny wirtualne pracujące na jednym fizycznym serwerze?

Jeśli interesują Was podobne tematy, warto przeczytać najnowszą publikację w serwisie TechIT - przy wykorzystaniu XenServera 5.0 i Windows Server 2008 Enterprise Edition przeprowadzono testy wydajności fizycznego serwera (2x Xeon E5405, 8 GB RAM, dyski SAS 10k) oraz maszyn wirtualnych - w konfiguracjach z czterema rdzeniami, ośmioma i w układzie z pracującymi obok maszynami wirtualnymi wykorzystującymi łącznie więcej wirtualnych procesorów, niż zainstalowano fizycznych rdzeni w obsługującym je serwerze.

Wyniki tych testów oraz szereg ciekawych obserwacji w felietonie O wydajności 16 wirtualnych procesorów na 8 fizycznych rdzeniach - polecamy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję