r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ODF Toolkit

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy pakietu biurowego OpenOffice.org rozpoczęli pracę nad nowym projektem, który ma znacznie usprawnić i uprościć przetwarzanie dokumentów w formacie OpenDocument (ODF).

ODF Toolkit ma być uniwersalną biblioteką pozwalającą na łatwe integrowanie w różnorodnych aplikacjach obsługi OpenDocument, nie tylko do tworzenia dokumentów biurowych, ale także na przykład przechowywania konfiguracji programu. Bibliotek ma posiadać część kodu z pakietu OpenOffice, ale tylko tego, który odpowiada za obsługę formatu ODF. Docelowo, cała obsługa ODF ma być przeniesiona do nowych bibliotek, z których będzie korzystać OpenOffice i inne aplikacje.

Prócz głównej biblioteki przygotowywane są trzy dodatkowe, zapewniające przeglądanie, drukowanie i konwersję dokumentów ODF. Opublikowanie ODF Toolkit powinno skutkować zwiększeniem popularności formatu OpenDocument, a także powstaniem nowych obsługujących go aplikacji. Programiści dostaną do ręki gotowe, wygodne w użyciu narzędzia do implementacji obsługi ODF.

Szczegółowe informacje na temat projektu ODF Toolkit znaleźć można na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.