r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ODF potrzebuje OOXML

Strona główna Aktualności

Patrick Durusau pracujący nad Open Document Format stwierdził, że walka z Office Open XML zaszkodzi także standardowi ODF.

W swoim liście otwartym mocno opowiada się za uznaniem OOXML za standard gdyż w przeciwnym wypadku ucierpi na tym także ODF. Zaznacza przy tym, że chce promować Open Document i zależy mu na jego rozpowszechnieniu.

Durusau stwierdza, że w ODF brak definicji formuł dla arkuszy kalkulacyjnych. Wiele z funkcji finansowych pozostaje niezdefiniowanych z wyjątkiem danych wyjściowych dla Excela. Format tych danych zmienia się z każdą wersją MS Office i z każdym Service Packiem dla niego. Według Durusau źle by się stało gdyby funkcje te były różnie definiowane w Open Document i OpenXML. Ponadto ODF nie wspiera starszych funkcji formatów Microsoftu. Dużo łatwiej byłoby takie wsparcie zaimplementować gdyby funkcje te były formalnie zdefiniowane. Durusau zwraca uwagę, że w ODF brakuje dobrych mapowań do formatu Microsoftu, które pozwoliłyby łatwo konwertować dokumenty. Problemy te byłoby łatwiej rozwiązać gdyby OpenXML stał się standardem. Byłby wtedy lepiej opisany i nie podlegałby ciągłym zmianom.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.