reklama

ODF standardem w RPA

Strona główna Aktualności

O autorze

Władze Republiki Południowej Afryki postanowiły przyjąć format ODF (OpenDocument Format) na oficjalny standard wymiany dokumentów pomiędzy agendami rządowymi.

Wytyczne dotyczące formatu pojawiły się w opublikowanym niedawno dokumencie opisującym minimalne wymagania dotyczące standardu wymiany informacji (Mininimum Interoperability Standards for Information Systems). Według dokumentu, format musi być rozwijany i zarządzany przez niekomercyjną organizację, decyzje o jego rozwoju powinny być jawne i dostępne dla zainteresowanych i co najważniejsze, cała dokumentacja, szkice i gotowe standardy powinny być dostępne za darmo.

Te wymogi, według rządu RPA, spełniają następujące standardy: ODF, sformatowany tekst UTF-8/ASCII i plik tekstowy z wartościami oddzielonymi średnikami. Z oczywistych względów wybrano ODF i od marca 2009 roku wszystkie dokumenty mają być tworzone w tym formacie.

Format Office Open XML, promowany przez Microsoft, nie został wzięty pod uwagę ze względu na niejasności licencyjne i brak akceptacji przez organizację ISO.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama