r   e   k   l   a   m   a
reklama

OExchange na problemy z wymianą linków w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

OExchange, nowy protokół do wymiany linków w Internecie, zyskał wsparcie wśród największych firm zajmujących się oprogramowaniem.

OExchange to zaprezentowany dzisiaj protokół przeznaczony do wymiany adresów URL z jakiejkolwiek usługi na stronie internetowej. Pozwala na łatwiejsze przesyłanie danych między witrynami WWW, narzędziami do dzielenia się informacjami i usługami takimi jak Google Buzz czy LinkedIn. Ma to zapewnić lepszą wymianę wiadomości między internautami. Obecnie spora część z usług społecznościowych nie współpracuje między sobą - np. za pośrednictwem LinkedIn nie można przesłać materiałów do Buzza i odwrotnie. Ten problem ma rozwiązać OExchange. Największe firmy zajmujące się usługami społecznościowymi porozumiały się właśnie w sprawie wspólnego protokołu. Chris Messina z Google powiedział, że teraz ludzie będą mogli skupić się na tym co przesyłają, a nie na tym jak to zrobić.

OExchange będzie obsługiwany przez takie firmy jak Google, Microsoft, LinkedIn, Digg, Instapaper, StumbleUpon, Clearspring Technologies i inne. Protokół został udostępniony na zasadzie wolnego oprogramowania. Pełną informację na ten temat zamieszczono na stronach internetowych. Na stronach serwisu YouTube można obejrzeć krótki film demonstrujący możliwości OExchange.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów