reklama

OS X Mountain Lion już w Mac App Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

System OS X 10.8 (Mountain Lion) właśnie znalazł się w sklepie Mac App Store. Ten system, podobnie jak 10.7 (Lion), rozprowadzany jest jedynie w postaci elektronicznej. Z poziomu wbudowanego sklepu można kupić i pobrać pakiet instalacyjny, który umożliwi łatwą aktualizację. O nowościach w tej wersji systemu już pisaliśmy, ale aby mieć pewność, że wiemy co zamierzamy kupić, warto rownież przypomnieć sobie prezentację z tegorocznego WWDC.

Nowy system Apple'a kosztuje 15,99 euro (około 67 złotych). Właściciele Maków z listy objętych programem uaktualnienia i kupionych po 11 czerwca mogą skorzystać z bezpłatnej aktualizacji systemu.

Najnowszy system Apple'a można zainstalować na komputerach nie starszych niż: iMac z połowy 2007 roku, MacBook z drugiej połowy 2008, MacBook Pro z drugiej połowy 2007, MacBook Air z drugiej połowy 2008, Mac Mini z początku 2009 i Mac Pro z początku 2008. Szczegółowe wymagania systemu znajdziemy na stronie pomocy technicznej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama