reklama

OUYA trafi do sklepów w czerwcu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeżeli ktoś obawiał się, że nie dostanie konsoli OUYA, ponieważ zapomniał się dołożyć do projektu, kiedy trwało zbieranie funduszy na jego realizację, to może odetchnąć — potwierdzono, że urządzenie trafi w czerwcu normalnie do sklepów. W popularnych amerykańskich sieciówkach sprzęt będzie dostępny w cenie 100 dolarów bez jednego centa (kostka, pad, zasilacz, dwie baterie AA plus kabel HDMI), a za niecałe 50 dolarów dokupimy drugi kontroler.

Naturalnie ci, którzy dołożyli się w czasie przeprowadzanej zbiórki, mogą liczyć na konsolkę wcześniej — wciąż mówi się o wysyłce w marcu. Już wtedy powinno być w co grać, bo w ramach ogłoszonego niedawno konkursu Create Game Jam powstało 166 prototypów przyszłych produkcji rozrywkowych. Twórcy OUYA podkreślają, że nie mają zamiaru bić się z Sony czy Microsoftem na konsolowym polu, ale pragną zagospodarować pewną niszę. Wejściu urządzenia do sklepów towarzyszyć ma sporych rozmiarów kampania marketingowa, ale nieco inna od wszystkich.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama